W Hotelu

jesteśmy zaufanym partnerem dla firm

Dowiedz się więcej

Centrum Rekreacji


Poszukujących wytchnienia i ucieczki od stresów dnia codziennego zapraszamy na wypoczynek w Hotelu Mercure Wisła Patria. W Hotelu czeka na Gości szeroka paleta atrakcyjnych możliwości spędzenia wolnego czasu w relaksujący i przyjazny zdrowiu sposób. Centrum Rekreacji Hotelu Mercure Wisła Patria pozwoli wypocząć po intensywnym dniu, zrelaksować się w komforcie lub osiągać cele treningowe. Pobyt w Beskidach to nie tylko przemierzanie górskich szlaków. Możesz bawić się doskonale nie oddalając się od hotelu.

Ze zdjęciami wnętrz z Centrum Rekreacji mogą się Państwo zapoznać w galerii Hotelu Mercure.

Jacuzzi

Jacuzzi to idealna propozycja dla wszystkich szukających odrobiny wytchnienia, np. po dniu spędzonym na stoku narciarskim czy górskich szlakach. Woda w jacuzzi posiada temperaturę w granicach 33-38 ºC. Tego rodzaju kąpiel minimalnie podnosi ciepłotę ciała i (podobnie jak chłód) wpływa na przyspieszenie przemiany materii. Zostało to udowodnione przez holenderskiego profesora Jacobusa Hendricusa van't Hoffa. Zgodnie z jego teorią, wzrost temperatury ciepła o 10ºC podwyższa tempo przemian metabolicznych o 17%. Na tym jednak zalety jacuzzi się nie kończą. Pęcherzyki powietrza, tłoczone pod dużym ciśnieniem przez dmuchawy, zapewnią Ci świetny hydromasaż – relaksujący i poprawiający ukrwienie skóry. Trzeba jednak pamiętać, aby nie siedzieć w jacuzzi dłużej niż 5-10 minut. Gorąca woda po dłuższym czasie może wpływać obciążająco na układ krążenia i wysuszać skórę. Kąpiel w wysokiej temperaturze to idealne rozwiązanie dla osób posiadających cellulit, cierpiących na nadwagę, bóle pourazowe (np. po zwichnięciach czy złamaniach), reumatyczne oraz stany zapalne stawów. Pobyt w jacuzzi to także świetna terapia oczyszczająca organizm z toksyn.

Sauna fińska i łaźnia rzymska

Zima może dać się we znaki każdemu. Niskie temperatury, krótkie dni, brak słońca czy intensywna praca prowadzą do zmęczenia, utraty odporność i większej podatności na infekcje. Skóra traci swój zdrowy wygląd, staje się szara i chropowata. Jest jednak rozwiązanie, które może zapobiec tego rodzaju problemom. To wizyty w saunie, przynajmniej raz w tygodniu, w seriach 3 razy po 10 minut, z przerwami na zimny prysznic (z wyjątkiem wizyt w saunie lodowej). Zaznajom się ze wszystkimi zaletami sauny i korzystaj z tej, której właściwości odpowiadają ci najbardziej.

Tradycyjna sauna parowa (łaźnia rzymska)

Temperatura w tradycyjnej saunie parowej wynosi ok. 50 st. ºC, jednak przez wzgląd na wysoką wilgotność, odczuwalność temperatury może się zwiększyć nawet o 100%. Stąd odnosimy wrażenie, że w saunie jest bardzo gorąco.

Zalety: Kąpiel oczyszcza organizm z toksyn, pobudza układ krążenia oraz ułatwia wchłanianie kosmetyków pielęgnacyjnych. Przed ostatnim wejściem do sauny można nałożyć na włosy i skórę odżywcze maseczki. Za sprawą ciepła przenikną one w głąb i zregenerują uszkodzone pasma i naskórek. Można też posmarować skórę ujędrniającym balsamem lub olejkiem.

Sauna sucha

Jest to sauna, w której temperatury osiągają ekstremalne rozmiary – nawet do 100 st. ºC, jednak za sprawą niskiej wilgotności powietrza nie jest to odczuwalne.

Zalety: Sauna sucha posiada znakomite właściwości oczyszczające, poprawia mikrokrążenie i wytrąca nadmiar wody z organizmu. Jest to świetna metoda walki z cellulitem. Zanim zdecydujesz się na upiększającą kąpiel w saunie, koniecznie zrób peeling skóry szorstką rękawicą lub szczotką, co dodatkowo pobudzi ją do pracy.

Serdecznie zachęcamy Państwa do składania zapytań poprzez formularz kontaktowy
Aktualne oferty specjalne:

Klub Hotel Wisła Mercure

Nie przegap najlepszych okazji! Dołącz do naszego klubu mailowego aby raz w miesiącu otrzymywać informacje
o najnowszych zniżkach i pakietach pobytowych w Hotelu Wisła Mercure.

Hotel Wisła Mercure jest beneficjentem projektu

Logo programu europejskiego