Wisła Lato

jesteśmy zaufanym partnerem dla firm

Dowiedz się więcej

Wisła latem


Budowana przez przepiękne plenery i serdeczność mieszkańców niezwykła atmosfera Wisły i Beskidów od kilku dekad przyciąga turystów. Mimo, że bywa nazywana zimową stolicą Beskidów, Wisła oferuje atrakcje przez okrągły rok. Splata się tutaj wiele szlaków turystycznych wiodących w najpiękniejsze miejsca okolicznych gór. Ciekawych świata z pewnością zainteresują wystawy w miejscowym Muzeum, skocznie narciarskie czy też Aleja Gwiazd. Zwolennikom aktywnego wypoczynku, rozrywki dostarczy wizyta w aquaparku lub jednym z kilku parków linowych. Dużą atrakcją jest również możliwość skosztowania tradycyjnych potraw w góralskich karczmach, które kuszą spacerowiczów na Wiślańskim deptaku i w okolicznych dolinach.

Góry – Beskid Śląski

Góry w Wiśle zachowują piękno niezależnie od pory roku, urzekając swoimi wspaniałymi, barwnymi pejzażami. Piesze wycieczki to idealna propozycja dla osób, które chcą zrelaksować się na łonie przyrody.

Beskidy to jedne z najbezpieczniejszych, a jednocześnie najładniejszych gór w całej Europie. Sama Wisła posiada 150 km przyjaznych szlaków turystycznych, którymi można przewędrować miasto i okolicę. Wisła stanowi także świetną bazę wypadową na takie szczyty, jak: Czantoria (995m n.p.m.), Stożek (978m n.p.m.), Trzy Kopce Wiślańskie (803 m n.p.m.) oraz Barania Góra (1220m n.p.m.). W ostatnim z wymienionych miejsc jest nawet usytuowana wieża widokowa, z której przy dobrej widoczności da się zaobserwować Tatry.

Organizując wycieczki trzeba wziąć pod uwagę raptowne zmiany pogody. Charakterystyczny, miejscowy klimat przejawia się z jednej strony dość silnym nasłonecznieniem, z drugiej zaś wysoką wilgotnością oraz częstymi i obfitymi opadami deszczu. W ciągu jednego dnia pogoda może ulec zmianie nawet kilka razy. Kolory szlaków nie są związane ze stopniem trudności.

Powyższe informacje okazały się dla Ciebie przydatne? Na naszej stronie możesz się również dowiedzieć, jak prezentuje się Wisła zimą.

Serdecznie zachęcamy Państwa do składania zapytań poprzez formularz kontaktowy
Aktualne oferty specjalne:

Klub Hotel Wisła Mercure

Nie przegap najlepszych okazji! Dołącz do naszego klubu mailowego aby raz w miesiącu otrzymywać informacje
o najnowszych zniżkach i pakietach pobytowych w Hotelu Wisła Mercure.

Hotel Wisła Mercure jest beneficjentem projektu

Logo programu europejskiego